ICMA

Professional Plastic System Solutions

ICMA

 

ICMA endüstriyel aktivitelerde 100 yılı aşkın bir tecrübeye ve birikime sahiptir. ICMA’nın kurucusu COLOMBO Ailesi 1907 yılında Demir ve Özel Alaşımları konusunda kurdukları profesyönel bir dökümhane ile endüstriye hizmet vermeye başlamıştır.

1945 yılında dökümhaneye destek amaçlı yüksek hassasiyetli takım tezgahları ve Ağaç işleme makineleri üretimine başladı.

1965 yılında ICMA Plastik Pellet üretimine konsantre olarak ilk patentli Çift-Vidalı ekstruderini üreterek plastikle endüstrisine giriş yaptı.

1974 yılında Polipropilen ve Ağaç tozunu birleştirerek levha üretimi konusunda Plastik Sektöründe devrim niteliğinde bir buluşa imza attı. Ticari ismi ‘’Wood-Stock’’ olan bu ürün özellikle otomotiv sektöründe iç komponentlerde kullanılmak üzere başta General Motors olmak üzere Ford, Fiat, Nissan ve pek çok otomotiv üreticisi tarafından kabul gördü.

1980 yılında ICMA ‘’Co-rotating Twin Screw’’ teknolojisine geçiş yaparak teknik compound üretiminde (termoplastik kauçuk, masterbatch vb) uzmanlaşmaya başladı. Kısa zamanda bu alanda dünya liderleri arasına girdi.

1995 yılında ICMA çok katmanlı levha üretiminde kullanılan (polimer ve natürel dolguları direkt olarak karıştırarak levha üreten) patentli hatlarını geliştirdi. Bu teknoloji tarım sanayinde kullanılan he kasaların tekrar geri kazdırılması için geliştirilmiştir.

2000 yılında ICMA ‘’Co-rotating Twin Screw’’ Ekstruder prosesini görüntüleyebilmek için özel bir matematiksel model geliştirdi. Bu modelleme ile teknik altyapısında büyük bir adım atmış oldu.

2005 yılında ICMA birikmiş tecrübesini Compoun Ekstruderi üretiminde kullanarak bu teknolojinin gelişmesini sağlamış; Kompozit Levha, PET Folyo, WPC boru ve profil üretimlerine büyük katkıda bulunmuştur.

2006 yılında ICMA 3. Jenerasyon Yönetimi ile birlikte uluslararası alanda güçlü bir genişleme başlattı.

Günümüzde, ICMA 40 yılı aşkın AR-GE ye yapmış olduğu yatırımlarla edinmiş olduğu birikimi Compound Ekstruderleri üretimine aktarmaktadır. ICMA üretiminde kullandığı yüksek kalite anlayışının yanında müşterilerine sunmuş olduğu eğitim, teknik destek ve yüksek kalitedeki servis ile sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ:

  • COMPOUND SİSTEMLERİ
  • GERİ DÖNÜŞÜM COMPOUND SİSTEMLERİ
  • PET DOĞRUDAN GERİ DÖNÜŞÜM EXTRUZYON SİSTEMLERİ
  • WOOD PLASTİK KOMPOZİT ÜRETİM SİSTEMLERİ
  • ‘’IN LINE’’ EKSTRUZYON COMPOUND SİSTEMLERİ
  • ANAHTAR TESLİM ÜRETİM TESİSİ

 ICMA (link: www.icmasg.it)